Python ile Programlama

Profesyonel Programlama Dünyası...

pythonn
Python ile programlama eğitimi; birbirini takip eden 4 kurdan oluşmaktadır...

Python ile profesyonel programlama dünyasına adım atıyoruz.Gerçek yazılımcıların kullandığı kodlama ekranları ile artık kodlama yaparken sürükle bırak yapmak yerine kod yazma işlemine geçiyoruz. Bu sayede bir profesyonel gibi kod yazabiliyor , ihtiyacımız olan programları oluşturabiliyoruz. Python: Guido Van Rossum adlı Hollandalı bir programcı tarafından yazılmış bir programlama dilidir. Geliştirilmesine 1990 yılında başlayan Python’ı, diğer programlama dilleri ile kıyasladığımızda aşağıdaki avantajlar karşımıza çıkmaktadır.-Yapısı Sade
Diğer dillerden en büyük farkı aslında sade yapıda olması. Bu özelliği diğer özelliklerine zemin hazırlamaktadır. Yazılabilecek bir kod mümkün olan en az özel karakter (. , : ? “”) kullanılarak yapılabiliyor.
-Okuması ve Yazması Kolay
Yapısal olarak yazımında girinti sistemi kullanıldığı için hem yazarken bize kolaylık sağlıyor. Hem de bir kod düzenleme işlemi yapılmak için okunduğunda çok rahat bir şekilde programın akışı takip edilebiliyor.
-Çok Hızlı Öğrenilebiliyor
Kod yapısı diğer dillere göre daha basit yapıda olduğu için öğrenme hızı diğer dillere göre daha hızlı seyrediyor.
-Basit Syntax Yapısı ile Öne Çıkıyor
Sade yapıda olmasının getirdiği avantajlardan birisi de basit sözdizim ifadelerinin kullanılıyor olması.
-Karmaşık İşlemler Basit Komutlarla Yaptırılabiliyor
Python genel olarak kütüphanelerle çalıştırılabilen bir yapıya sahip bu yapı sayesinde herhangi karmaşık bir işlemin çok basite indirgenmiş bir kütüphanesi bulunuyor. Bu kütüphaneler sayesinde minimum sayıda kod satırı ile yapılmak istenen işlem yapılabiliyor.
-Genel Kullanım Alanı Geniş ve Yazılım Sektöründe Çok Seviliyor. Bu Sayede Sürekli Geliştiriliyor.
İnternetten yapılan basit bir arama ile hangi büyük firmaların Python’ı kullandıklarını rahat bir şekilde görebilirsiniz ancak bunlara örnek vermek gerekirse; Google, Yahoo, NASA, IBM, Microsoft, CIA, Facebook, Dropbox gibi örnekler karşımıza çıkıyor. Görüldüğü gibi hem kullanım alanı çok geniş hem de dünyanın en büyük şirketlerinden olan şirketler de bu programlama dilini kullanılıyor

python 3
Python 1.kur eğitimi

-Python ile ihtiyaç duyduğunuz pek çok işi, az sayıda kod satırı ile başarabilirsiniz. Masaüstü uygulamaları, web uygulamaları, veri analizi ve görselleştirme uygulamalrı gibi bir çok programı pyhton ile kolaylıkla yazabilirsiniz.Python basit bir söz dizimine sahiptir. Bu sayede hem program yazmak daha kolay ve keyifli hale gelir, hem de başkalarının yazdığı programlar daha rahat anlaşılabilir. Python az kod ile çok şey yapmayı sağlar.

Python 1.kur eğitim içeriği

-Temel bilgiler, programlamaya giriş
-Aritmetik işlemler, değişkenler
-Kullanıcı ile veri alış verişi
-Koşullar (if-else)
-Döngüler, "break" ve "continue" Kullanımı
-Listeler, demetler, sözlükler
-Çok boyutlu listeler

python 3
Python 2.kur eğitimi

-Python’ın basitliği, öğrenilmek istenilen algoritmalara veya bilimsel problemlere odaklanılmasını kolaylaştıracaktır. Ayrıca öğrenciler hem kendi yazdıkları hem de başkalarının yazmış olduğu kodu daha kolay okuyabilecek ve kodda yatan fikri daha kolay özümseyebileceklerdir. Etkileşimli olması yorumlanan bir dil olması itibarıyla Python, yorumlayıcı üzerinde etkileşimli olarak çalışılmasına olanak sağlamaktadır.

Python 2.kur eğitim içeriği

-Fonksiyonlar
-Python kütüphaneleri(Veri Aktarımı)
-Python ile veritabanı işlemleri
-Arayüz bağlantısına giriş

python 4
Python 3.kur eğitimi

-Python basit bir söz dizimine sahiptir. Bu sayede hem program yazmak daha kolay ve keyifli hale gelir, hem de başkalarının yazdığı programlar daha rahat anlaşılabilir. Python az kod ile çok şey yapmayı sağlar.
-Bir programlama dilini güçlü kılan farklı platformlarda çalışabilmesidir. Python,hemen her tür platformda çalışabilir.Windows,Linux,Unix,Mac,Symbian ve dahası…
-Python dili sahip olduğu avantajlar ile dünyaca ünlü pek çok ilgi odağıdır. Google, Youtube, Yahoo gibi kuruluşlar Python programcılarına her zaman ihtiyaç duymaktadır.

Python 3.kur eğitim içeriği

-Arayüz tasarımı
-Arayüz ile veri tabanı işlemleri
-Modüller
-Nesne tabanlı programlama(OOP)
-Oyunlarda sıklıkla kullanılan x-y koordinat mantığı

python 5
Python 4. kur eğitimi

-Python programlarının en büyük özelliklerinden birisi, C ve C++ gibi dillerin aksine, derlenmeye gerek olmadan çalıştırılabilmeleridir. Python’da derleme işlemi ortadan kaldırıldığı için, bu dille oldukça hızlı bir şekilde program geliştirilebilir.
-Python programlama dilinin basit ve temiz söz dizimi, onu pek çok programcı tarafından tercih edilen bir dil haline getirmiştir. Python’ın söz diziminin temiz ve basit olması sayesinde hem program yazmak, hem de başkası tarafından yazılmış bir programı okumak, başka dillere kıyasla çok kolaydır.

Python 4.kur eğitim içeriği

-Olaylar ve oyunlarda yer alan olayların analizi
-Python ile oyun tasarımı
-Python ile gerçek hayat projelerine örnekler
-Proje geliştirme ve hayata geçirme

Python Kodlama Kurs Takvimi

python

Python 1.Kur Kodlama

Eğitim saati:Takvim sayfamıza bakınız
Eğitim günleri :Her Cumartesi-Pazar
Eğitim başlangıcı:Takvim sayfamıza bakınız
Toplam süre : 4 hafta (12 saat)
  • Kapasite8 kişi
  • Yaş10+
python

Python 2.Kur Kodlama

Eğitim saati:Takvim sayfamıza bakınız
Eğitim günleri :Her Cumartesi-Pazar
Eğitim başlangıcı:Takvim sayfamıza bakınız
Süre :4 hafta (12 saat)
  • Kapasite8 kişi
  • Yaş10+
python

Python 3.Kur Kodlama

Eğitim saati:Takvim sayfamıza bakınız
Eğitim günleri :Her Cumartesi-Pazar
Eğitim başlangıcı:Takvim sayfamıza bakınız
Toplam süre : 4 hafta (12 saat)
  • Kapasite8 kişi
  • Yaş10+
python

Python 4.Kur Kodlama

Eğitim saati:Takvim sayfamıza bakınız
Eğitim günleri :Her Cumartesi-Pazar
Eğitim başlangıcı:Takvim sayfamıza bakınız
Süre :4 hafta (12 saat)
  • Kapasite8 kişi
  • Yaş10+

Mühendis ve bilgisayar öğretmenliği kökenli olan eğitmenlerimizin teknoloji ve yazılım konularında Türkiye’nin en önde gelen Şirketlerinde iş deneyimleri bulunuyor. Bu sayede teorik bilgilerin yanında uygulamaya yönelik yazılım-elektronik trendleri açısından da vizyon katıyorlar.

Dünyanın Her Yerinde Geçerliliği Olan Ve Iyi Bir Gelecek İçin Olmazsa Olmaz Global İki Yetenek... Kodlama(Bilgisayar Programlama)+İngilizce
Kodlama(Bilgisayar Programlama)+İngilizce