Python ile Programlamaya Giriş
(1. Kur)

Profesyonel Programlama Dünyası...

pythonn
Python ile programlama eğitimi; birbirini takip eden 4 kurdan oluşmaktadır...

Python ile profesyonel programlama dünyasına adım atıyoruz.Gerçek yazılımcıların kullandığı kodlama ekranları ile artık kodlama yaparken sürükle bırak yapmak yerine kod yazma işlemine geçiyoruz. Bu sayede bir profesyonel gibi kod yazabiliyor , ihtiyacımız olan programları oluşturabiliyoruz. Python: Guido Van Rossum adlı Hollandalı bir programcı tarafından yazılmış bir programlama dilidir. Geliştirilmesine 1990 yılında başlayan Python’ı, diğer programlama dilleri ile kıyasladığımızda aşağıdaki avantajlar karşımıza çıkmaktadır.-Yapısı Sade
Diğer dillerden en büyük farkı aslında sade yapıda olması. Bu özelliği diğer özelliklerine zemin hazırlamaktadır. Yazılabilecek bir kod mümkün olan en az özel karakter (. , : ? “”) kullanılarak yapılabiliyor.
-Okuması ve Yazması Kolay
Yapısal olarak yazımında girinti sistemi kullanıldığı için hem yazarken bize kolaylık sağlıyor. Hem de bir kod düzenleme işlemi yapılmak için okunduğunda çok rahat bir şekilde programın akışı takip edilebiliyor.
-Çok Hızlı Öğrenilebiliyor
Kod yapısı diğer dillere göre daha basit yapıda olduğu için öğrenme hızı diğer dillere göre daha hızlı seyrediyor.
-Basit Syntax Yapısı ile Öne Çıkıyor
Sade yapıda olmasının getirdiği avantajlardan birisi de basit sözdizim ifadelerinin kullanılıyor olması.
-Karmaşık İşlemler Basit Komutlarla Yaptırılabiliyor
Python genel olarak kütüphanelerle çalıştırılabilen bir yapıya sahip bu yapı sayesinde herhangi karmaşık bir işlemin çok basite indirgenmiş bir kütüphanesi bulunuyor. Bu kütüphaneler sayesinde minimum sayıda kod satırı ile yapılmak istenen işlem yapılabiliyor.
-Genel Kullanım Alanı Geniş ve Yazılım Sektöründe Çok Seviliyor. Bu Sayede Sürekli Geliştiriliyor.
İnternetten yapılan basit bir arama ile hangi büyük firmaların Python’ı kullandıklarını rahat bir şekilde görebilirsiniz ancak bunlara örnek vermek gerekirse; Google, Yahoo, NASA, IBM, Microsoft, CIA, Facebook, Dropbox gibi örnekler karşımıza çıkıyor. Görüldüğü gibi hem kullanım alanı çok geniş hem de dünyanın en büyük şirketlerinden olan şirketler de bu programlama dilini kullanılıyor

pythonn
Python ile Programlamaya Giriş (1. Kur) Eğitim İçeriği

-Temel bilgiler, programlamaya giriş
-Aritmetik işlemler, değişkenler
-Kullanıcı ile veri alış verişi
-Koşullar (if-else)
-Döngüler, "break" ve "continue" Kullanımı
-Listeler, demetler, sözlükler
-Çok boyutlu listeler

Python (1.Kur) Kurs Takvimi

python

Python 1.Kur Kodlama

Eğitim saati:Takvim sayfamıza bakınız
Eğitim günleri :Her Cumartesi-Pazar
Eğitim başlangıcı:Takvim sayfamıza bakınız
Toplam süre : 4 hafta (12 saat)
  • Kapasite8 kişi
  • Yaş10+

Mühendis ve bilgisayar öğretmenliği kökenli olan eğitmenlerimizin teknoloji ve yazılım konularında Türkiye’nin en önde gelen Şirketlerinde iş deneyimleri bulunuyor. Bu sayede teorik bilgilerin yanında uygulamaya yönelik yazılım-elektronik trendleri açısından da vizyon katıyorlar.

Dünyanın Her Yerinde Geçerliliği Olan Ve Iyi Bir Gelecek İçin Olmazsa Olmaz Global Yetenek...Kodlama(Bilgisayar Programlama)