Yetişkinler için elektronik

Arduino ile...

elektronik
Arduino Nedir ?

Temel elektronik hakkında bilgi vermek ve ürünlerini teknolojik seviyelere çıkartmak için verdiğimiz arduino (Elektronik projeler) dersimiz. Bu dersin kapsamında kazanılan elektronik becerisi ile çocuklarımızın kendi teknolojik ürünlerini geliştirmelerini ve sensörler, kablolar vb. cihazlar yardımıyla bu ürünleri ortaya koymalarını amaçlamaktayız. Yapılan teknolojik ürünler kendi evimizde kullanabileceğimiz düzeyde kullanışlı ve günümüz teknolojilerini uygun olmaktadır. Örneğin kendi odamıza girdiğimizde ses ile kontrol edilebilen bir aydınlatma sistemi yapabilir, yada evimizde wifi ile kontrol edilebilen bir elektrik süpürgesi yapabiliriz.-Arduino esnek ve kolay kullanımlı; donanım/yazılım tabanlı bir fiziksel programlama platformudur.

-Arduino robotik uygulamalardan basit elektronik devrelere kadar çok geniş bir yelpazede kullanılabilen bir elektronik ana karttır.

-Bir elektronik beyin olarak tanımlayabileceğimiz Arduino’nun projelerimizde kullanabilmesi için programlanması gerekmektedir.

-Mblock ile Arduino programlamak hem çok basit hem de çok zevkli. Mblock’da olduğu gibi kod bloklarını sürükleyip bırakarak kodları yazıyoruz. Hem programlama becerimizi geliştiriyoruz, hem de temel elektronik bilgisine sahip oluyoruz.

-Mblock ile programlamanın basitliği ile ve arduino'nun pratikliğini birleştirerek elektronik projeler ortaya çıkarıyoruz…

Eğitim kapsamında ele alınacak bazı projeler:

1. Temel elektronik devre elemanlarını tanıma (led, direnç, kablo, bread board vb.)
2. Breadboard üzerindeki led’i yakıp söndürme
3. Buton ile led yakıp söndürme
4. Kamera ile led yakma
5. Dijital pinlerden değer okuma
6. Işığa duyarlı led yapma
7. Ses şiddeti ile programlama yapma
8. Su seviyesi ve yağmur sensörü çalıştırma
9. Alev sensörü yapma
10. Toprak nem sensörü oluşturma
11. Potansiyometre kullanımı
12. Potansiyometre ile oyun oynama
13. Ultrasonik sensörü tanıma
14. Park sensörü yapma

Elektronik Projeler Kurs Takvimi

elektronik

Elektronik projeler

Eğitim saati:Takvim sayfamıza bakınız
Eğitim günleri :Her Cumartesi-Pazar
Eğitim başlangıcı:Takvim sayfamıza bakınız
Toplam süre : 4 hafta (12 saat)
  • Kapasite10 kişi
  • Yaş10+

Mühendis ve bilgisayar öğretmenliği kökenli olan eğitmenlerimizin teknoloji ve yazılım konularında Türkiye’nin en önde gelen Şirketlerinde iş deneyimleri bulunuyor. Bu sayede teorik bilgilerin yanında uygulamaya yönelik yazılım-elektronik trendleri açısından da vizyon katıyorlar.

Dünyanın Her Yerinde Geçerliliği Olan Ve Iyi Bir Gelecek İçin Olmazsa Olmaz Global İki Yetenek...
Kodlama(Bilgisayar Programlama)+İngilizce