HTML5

WEB TASARIM (HAYAL ET VE UYGULA)

html

Html 5: Teknolojik gelişmelerin çok hızlı ilerlediği günümüzde, her şeye internetten ulaşılabilmektedir. Bu bilgilere ulaşabilmek web sitelerinden geçmektedir. Html5 dersi ile web sitesi geliştirme ve kodlamanın ne olduğu eğitimi veriyoruz. Bu eğitim ile teknolojinin hızlı dünyasında lokomotif görevi üstlenen web sitelerinin tasarımı ve kodlanmasını öğretip çeşitli örnekler ile destekliyoruz.

Dersin Tanımı/Amacı: HTML5 Web Tasarımı dersi öğrencilerin web tasarımı teknik/teknolojilerine ilişkin teorik ve uygulama becerilerini geliştirmeyi hedeflemektedir.

Dersin Kapsamı: Web geliştirme standartları (W3C, WHATWG), temel kavramlar, bileşen ve teknolojler (Kullanışlılık, renk, yazı, eskiz, editörler, geliştirici araçları, browsers) HTML, CSS, konuları başlıca dersin kapsamını oluşturmaktadır.

HTML5 (1. Kur) Eğitim İçeriği
(10 yaş ve üzeri tüm katılımcılar için uygundur, öncesinde herhangi bir programlama becerisine gerek duyulmamaktadır.)

1.Hafta: Web geliştirme standartları (W3C, WHATWG), temel kavramlar, bileşen ve teknolojler (Kullanışlılık, renk, yazı, eskiz, editörler{offline ve online}, geliştirici araçları, browsers)
2.Hafta: HTML Anlamsal etiketler ile sayfa oluşturma, HTML etiketleri I
3.Hafta: HTML Etiketleri II
4.Hafta: CSS ile tanışma
5.Hafta: CSS Etiketleri I
6.Hafta: CSS Etiketleri II
7.Hafta: Proje Geliştirme
8.Hafta: Proje Geliştirme

Html5 Kurs Takvimi

html

Html5 Eğitim

Eğitim saati:Takvim sayfamıza bakınız
Eğitim günleri :Her Cumartesi-Pazar
Eğitim başlangıcı:Takvim sayfamıza bakınız
Toplam süre : 4 hafta (12 saat)
  • Kapasite10 kişi
  • Yaş10+

Mühendis ve bilgisayar öğretmenliği kökenli olan eğitmenlerimizin teknoloji ve yazılım konularında Türkiye’nin en önde gelen Şirketlerinde iş deneyimleri bulunuyor. Bu sayede teorik bilgilerin yanında uygulamaya yönelik yazılım-elektronik trendleri açısından da vizyon katıyorlar.

Dünyanın Her Yerinde Geçerliliği Olan Ve Iyi Bir Gelecek İçin Olmazsa Olmaz Global İki Yetenek...
Kodlama(Bilgisayar Programlama)+İngilizce