Mobil Uygulama Geliştirme

App Inventor ile mobil uygulama geliştirme

app

Mobil Uygulama Nedir ?

Mobil uygulama, akıllı telefon ve tablet cihazlar gibi mobil cihazlara özel olarak tasarlanan ve kodlanan yazımlardır. Kullanıcıların masaüstü cihazlardan mobil cihazlara doğru yönelmesi ve kullanım oranının artması, mobil uygulamaların daha değerli ve önemli bir hale gelmesini sağladı.Akıllı cihazınıza tanımlanan uygulamaları sürekli yanınızda taşıdığınız için, hayatımızın büyük bir kısmının mobil olduğu bu dönemde çeşitli pek çok uygulama geliştirilmeye devam etmektedir.Her gün daha da gelişen App Inventor ile son derece gelişmiş mobil uygulamalar yapabiliyorlar. Kullanıcılar uygulamalarını Play Store’a koyarak gelir kazanma ve daha da önemlisi Dünya'ya açılma fırsatı kazanıyorlar.

Mobil Uygulama Geliştirme Eğitimi Hakkında

App Inventor, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) tarafından geliştirilen ve Android programlama konusunda hiç bilgisi olmayan kişilerin bile, sürükle ve bırak yöntemiyle kolaylıkla Android uygulamalarını geliştirmesini mümkün kılan ücretsiz bir mobil uygulama geliştirme yazılımıdır. Çevrimiçi olarak geliştirmelerde bulunabileceğiniz gibi kendi bilgisayarınıza kuracağınız App Inventor yazılımı ile de yapabilirsiniz. Hayalini kurduğunuz veya ihtiyaç duyduğunuz mobil uygulama fikirlerini bu dersten sonra artık siz de yapabileceksiniz.

Program süresince App Inventor aracı kullanılarak örnek uygulamalar geliştirilecektir. Eğitim programı ile App Inventor aracının birçok bileşeninin etkin şekilde kullanılması hedeflenmektedir. Programa katılanların döngüler, karar yapıları, prosedürler, değişkenler gibi temel programlama konularını pekiştirirerek algoritma tasarlama, algoritmaya uygun yazılım geliştirme, görsel bileşenlerin dizayn edilmesi becerilerini kazandırmayı hedefler. Android ve yüksek seviyeli programlama dillerinin güçlü ve donanımlı özelliklerinden faydalanılarak tasarlanmış App Invertor aracı, kablosuz iletişim, animasyonlu görseller, lokasyon bilgilerine erişim gibi önemli bileşenleri ile esnek uygulamalar yazmaya imkan sağlar. Bu kullanışlı bileşenler ile örnek uygulamalar geliştirilerek yazılımların test edilme ortamları tanıtılacak ve tamamlanmış uygulamaların Android işletim sistemi tabanlı akıllı cihazlara yüklenmesi işlemi gerçekleştirilecektir.


Neler Öğreneceğiz ?

- App Inventor aracında bileşenleri tanıyacak,
- App Inventor arayüzünü tanıyacak,
- App Inventor aracında görsel bileşenlerin dizaynı,
-App Inventor aracında tetikleyici kullanma,
-App Inventor aracında hareketli animasyon oluşturma,
-App Inventor aracı ile diğer uygulamalara entegrasyon sağlama,
-Yeni bir hesap oluşturmayı öğrenecek,
-Kod yazmayı kolayca öğrenecek,
-Algoritma kavramını öğrenecek,
-UI, UX konularında deneyim kazanacak,
-Yapılan projeleri telefonunuzda nasıl çalıştırabileceğinizi öğreneceksiniz.

Mobil Uygulama Geliştirme Kurs Takvimi

app

Mobil Uygulama Geliştirme

Eğitim saati:Takvim sayfamıza bakınız
Eğitim günleri :Her Cumartesi-Pazar
Eğitim başlangıcı:Takvim sayfamıza bakınız
Toplam süre : 4 hafta (12 saat)
  • Kapasite8 kişi
  • Yaş+10

Mühendis ve bilgisayar öğretmenliği kökenli olan eğitmenlerimizin teknoloji ve yazılım konularında Türkiye’nin en önde gelen Şirketlerinde iş deneyimleri bulunuyor. Bu sayede teorik bilgilerin yanında uygulamaya yönelik yazılım-elektronik trendleri açısından da vizyon katıyorlar.

Dünyanın Her Yerinde Geçerliliği Olan Ve Iyi Bir Gelecek İçin Olmazsa Olmaz Global Yetenek...Kodlama(Bilgisayar Programlama)