Python ile Programlama (2. Kur)

Veritabanı İşlemleri...

python
Python ile Programlama (2. Kur) Eğitim İçeriği

Fonksiyonlar nedir: Fonksiyon, belirli sayıda verileri kullanarak bunları işleyen ve bir sonuç üreten komut grubudur. Fonksiyonlar programlamada kullanacağımız ve sürekli tekrar eden komutların kullanımını daha da kolaylaştırmak için oluşturacağımız yapılardır. Kısacası bir işlemi birden fazla kez yapmak istediğimizde bunu bir fonksiyon olarak tanımlayıp gerektiği yerlerde çağırarak kod tekrarının önüne geçebiliyoruz.
1- Fonksiyonlar
2- Fonksiyon türleri
3- Fonksiyonlarda parametreler
4- Fonksiyonlara özel ifadeler
5- Fonksiyonlar ile yapılabilecekler

Veri Tabanı nedir: Veritabanı basit olarak bilgi depolayan bir yazılımdır. Bir çok yazılım bilgi depolayabilir ama aradaki fark, veritabanın bu bilgiyi verimli ve hızlı bir şekilde yönetip değiştirebilmesidir. Veritabanı, bilgi sisteminin kalbidir ve etkili kullanmakla değer kazanır. Bir kütüphanede bütün kitapların ayni kapağa sahip olduğunu düşünün. Kütüphanede herhangi bir şey bulmak ne kadar da zor olurdu değil mi? Bir veritabanı bir kütüphanenin mükemmel bir indeks sistemi olduğu gibi, aynı zamanda kütüphanenin kendisidir.
1- Python’da veritabanı bağlantısı
2- Tablo oluşturma
3- Veri kaydetme
4- Veri okuma
5- Alanlara göre çağırma
6- Veri silme
7- Veri Güncelleme
8- Benzer verileri bulma (Like)

Kazanımlar:
a- Bilgileri düzenleme,
b- Bilgileri işleme,
c- Çözüm yolları geliştirme,
d- Analitik düşünme
e- Problem çözme konusunda yetkinlik kazanma,
f- Karışık işlemleri parçalara bölerek basitleştirme.

Python (2.Kur) Kurs Takvimi

python

Python 2.Kur Kodlama

Eğitim saati:Takvim sayfamıza bakınız
Eğitim günleri :Her Cumartesi-Pazar
Eğitim başlangıcı:Takvim sayfamıza bakınız
Toplam süre : 4 hafta (12 saat)
  • Kapasite8 kişi
  • Yaş10+

Mühendis ve bilgisayar öğretmenliği kökenli olan eğitmenlerimizin teknoloji ve yazılım konularında Türkiye’nin en önde gelen Şirketlerinde iş deneyimleri bulunuyor. Bu sayede teorik bilgilerin yanında uygulamaya yönelik yazılım-elektronik trendleri açısından da vizyon katıyorlar.

Dünyanın Her Yerinde Geçerliliği Olan Ve Iyi Bir Gelecek İçin Olmazsa Olmaz Global Yetenek...Kodlama(Bilgisayar Programlama)