Proje Geliştirme

Mühendislik Ürününü Ortaya Çıkar

Kendi Start-Up Şirketinin CEO'su Ol...

proje

-Program boyunca amacımız; çocuklarımızın kodlama, elektronik projeler, robotik gibi mühendislik alt yapısına sahip derslerde öğrendiklerini pratiğe dökmelerini sağlamak.

-Gerçek hayatta kullanılabilecek bir ürün veya ürün prototipi ortaya çıkararak teorik bilgilerin hayat bulmasını amaçlıyoruz.

-Artık “Global Sınıf Bilimi Merkezi” çatısında öğrendiğimiz tüm teknik derslerin gerçek hayata yansıması olan teknolojik ürünümüz, "business dünyası"nda yer almaya hazır…

Proje Geliştirme Dersi Eğitim İçeriği

• Öncelikle proje yönetimini ve bir “business plan”ın nasıl hazırlanacağını öğrenerek başlıyoruz.
• Kanvas iş modeli şablonlarını kullanarak ürünümüzü, müşteri potansiyeli ve kaynaklarımızı konumlandırıyoruz.
• Sonrasında ise bir projenin en temel unsurları olan zamanlama ve görev dağılımı (gangchart diagramlar kullanarak), bütçe ve diğer kaynak planlamalarımızı yapıyoruz.
• Tüm proje planımızı, ara değerlendirme raporlarını ve kapanış raporunu yazılı olarak hazırlıyoruz. Bu sayede dokümantasyon ve arşivleme kültürünün de kendi içimizde oluşturuyoruz.
• Ayrıca ekip çalışması, iş bölümü, kaynak kullanımı ve yardımlaşma gibi birçok sosyal etkileşim ve kazanıma sahip oluyoruz.
Eğer sen de python ile programlama, robotik ve elektronik projeler derslerini “Global Sınıf Bilim Merkezi”nde aldıysan (tercihen ek olarak 3 boyutlu tasarım dersi) kendi start-up şirketini kurmaya hazırsın demektir…
• Ortaya çıkardığın ürünleri Demo gününde sergileyip eğitmenlerimizin ve ailelerimizin yorumlarını dinlemek çok keyifli olacak…

Örnek Projeler:

1. Akıllı Ev:
Akıllı ev sistemi, aydınlatma ve ısıtma gibi alet ve sistemlerin uzaktan izlenmesini ve yönetilmesini sağlamak için bir ağ ile birbirine bağlı cihazların kullanıldığı evler için kullanılan bir terimdir.
2. Otomatik Orman Yangını Uyarı ve Söndürme:
Yangınlar ilk başladıklarında daha kolay söndürülebilirler, örnek olarak bir orman yangını tespit edildiğinde bölgeye atılacak küçük robotlar yangına daha hızlı ve etkili bir şekilde müdahale edebilir.
3. Yol Işıklandırması:
Otoyol ve sokak lambalarının gereksiz enerji tüketimleri hat safhada, biz bu projeyi geliştirerek çok fazla kullanılmayan yollardaki ışıklandırma sistemlerinin sadece gerektiği zamanlarda çalışmasının sağlanmayı amaçlıyoruz.
4. Asansör Yapımı:
4 katlı bir bina olacak. Her katta durabilen ve her kattan çağırılabilen bir asansör düzeneği olacak. Asansörü çeken ve indiren bir motor düzeneği kurulacak. Her katta kapıların otomatik kapanmasını ve sensör sayesinde bir şey gördüğünde açılmasını sağlayan materyaller olacak ve kodlaması yapılacak.

Kazanımlar:

• Çocukların yaratıcılık ve inovatif düşüncelerini kullanması.
• Keşfetme duygusu, tasarımsal düşünceyi geliştirmesi.
• Eğlenerek öğrenme, takım ruhu ve paylaşım.
• Proje hazırlama ve geliştirme süreçlerinin kazanılması.
• Uzaktan erişim ve kontrol becerilerinin geliştirilmesi.

Proje Dersi Kurs Takvimi

proje 8

Proje Geliştirme

Eğitim saati:Takvim sayfamıza bakınız
Eğitim günleri :Her Cumartesi-Pazar
Eğitim başlangıcı:Takvim sayfamıza bakınız
Toplam süre : 4 hafta (12 saat)
  • Kapasite10 kişi
  • Yaş10+

Global Sınıf sadece bir eğitim merkezi değil yan kuruluşları ile teknoloji sektörünün mutfağını da içerisinde barından bir uygulama merkezi…

Mühendis ve bilgisayar öğretmenliği kökenli olan eğitmenlerimizin teknoloji ve yazılım konularında Türkiye’nin en önde gelen Şirketlerinde iş deneyimleri bulunuyor. Bu sayede teorik bilgilerin yanında uygulamaya yönelik yazılım-elektronik trendleri açısından da vizyon katıyorlar.

Dünyanın Her Yerinde Geçerliliği Olan Ve Iyi Bir Gelecek İçin Olmazsa Olmaz Global İki Yetenek...
Kodlama(Bilgisayar Programlama)+İngilizce